Sākums Ambulatorie pakalpojumi Diagnostika Endoskopijas nodaļa Kas jāzina pacientam pirms augšējās endoskopijas (fibrogastroskopijas)

Kas jāzina pacientam pirms augšējās endoskopijas (fibrogastroskopijas)

Lai sagatavotos augšējai endoskopijai (fibrogastroskopijai), iepriekšējā vakarā vēlams paēst vieglas vakariņas, bet ne vēlāk kā plkst.20.00 Pēc vakariņām drīkst dzert negāzētu ūdeni, tēju. Izmeklējuma dienā nedrīkst ēst, dzert, smēķēt, košļāt košļājamo gumiju, lietot medikamentus (ja lieto medikamentus, jāpaņem tie līdzi, lai iedzertu pēc procedūras). Lai atvieglotu procedūru un novērstu vemšanas tieksmi, dažkārt pirms izmeklējuma pacientam ievada medikamentus. Tas nodrošina kvalitatīvāku izmeklējumu. 12 stundas pēc medikamenta ievadīšanas neiesaka vadīt transporta līdzekļus vai strādāt ar mehānismiem, kas prasa koncentrēšanos un precizitāti, jo pēc medikamentu ievadīšanas var rasties miegainība, uzmanības trūkums, samazināta koncentrēšanās spēja. Apmēram 30 minūtes pēc augšējās endoskopijas (fibrogastroskopijas) var atkal ēst un dzert, jo tad ir atjaunojusies spēja normāli norīt.