Sākums Ambulatorie pakalpojumi Dienas stacionārs

Dienas stacionārs

Dienas stacionārā sniedz ārstniecības pakalpojumus, kurus nav iespējams sniegt ambulatori, tomēr nav nepieciešama uzņemšana stacionārā. Tā ir iespēja efektīvi un īsā laika periodā (dažu stundu vai vienas dienas laikā) saņemt atbilstošu ārstēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt mazinvazīvas ķirurģiskās operācijas un izmeklējumus.

Dienas stacionārā pacientiem nodrošina: 

  • plānveida operācijas. Pārsvarā tās ir nelielas ķirurģiskas operācijas, kas neprasa ilgstošu pēcoperācijas novērošanu un aprūpi, pēc kurām pacientam vairākas stundas jāatrodas mediķu uzraudzībā,
  • ārstēšanu – infūzijas, injekcijas, blokādes, medikamentozas terapijas,
  • rehabilitācijas pakalpojumus,
  • akūtu un hronisku nieru aizstājējterapiju (hemodialīzi), hemofiltrāciju, peritoneālo dialīzi,
  • izmeklējumus, kad ir nepieciešama sarežģīta diagnostika, vajadzīga speciāla iepriekšēja sagatavošanās vai izmeklēšanai nepieciešams lietot anestēziju (izņemot lokālo).

Kompleksās veselības pārbaudes

Lai noteiktu pacienta vispārējo veselības stāvokli un savlaicīgi novērstu dažādas saslimšanas, piedāvājam kompleksās veselības pārbaudes (maksas pakalpojums, skat. cenrādi), kuras var veikt vienas dienas laikā. Lai saņemtu šo pakalpojumu, ģimenes ārsta nosūtījums nav nepieciešams. Pēc pārbaužu veikšanas pacients saņem izrakstu ar izmeklējumu rezultātiem un rekomendācijām.

  • Veselības pamatpārbaude. Tā ietver: internista konsultāciju pirms un pēc izmeklējumiem, vēdera dobuma un nieru ultrasonogrāfiju, elektrokardiogrammu, krūšu kurvja divu projekciju rentgenu, laboratorijas izmeklējumus, kā arī pusdienas un atrašanos vienvietīgā palātā.
  • Sirds asinsvadu kompleksā pārbaude. Tā ietver: kardiologa konsultāciju pirms un pēc izmeklējumiem, elektrokardiogrammu, ehokardiogrāfiju, doplerogrāfiju kakla asinsvadiem, veloergometriju, laboratorijas izmeklējumus, kā arī pusdienas un atrašanos vienvietīgā palātā.
  • Pārbaude „onkoprofilakse” sievietēm. Tā ietver internista un ginekologa konsultācijas, ultrasonogrāfiju mazajam iegurnim, vēderam, nierēm, vairogdziedzerim, krūtīm, krūšu kurvja divu projekciju rentgenu, laboratorijas izmeklējumus, kā arī pusdienas un atrašanos vienvietīgā palātā.
  • Pārbaude „onkoprofilakse” vīriešiem. Tā ietver internista, urologa, ftiziopneimonologa konsultācijas, krūšu kurvja divu projekciju rentgenu, spirogrāfiju, ultrasonogrāfiju, laboratorijas izmeklējumus, kā arī pusdienas un vienvietīgā palātā.

Pierakstīties pie speciālistiem var Ambulatorās veselības aprūpes daļas reģistratūrā personīgi, vai pa tālruni: 63403231 katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 16.00, vai slimnīcas mājas lapā www.liepajasslimnīca.lv (e-pieraksts). Lai saņemtu valsts apmaksātus Dienas stacionāra pakalpojumus, nepieciešams ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums.